Ortodoncja Kraków

Oferujemy zapobieganie i leczenie wad zgryzu, zapewniamy najlepszą, kompleksową opiekę ortodontyczną. Wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt pracownia ortodontyczna i zespół doświadczonych specjalistów to gwarancja zdrowego uśmiechu. Chcesz mieć proste, piękne zęby? Umów się na konsultację z ortodontą w Estetica Beauty Dent w Krakowie.

Ortodoncja jest obecnie jedną z najbardziej popularnych dziedzin z działu stomatologii. Jej współczesne osiągnięcia pozwalają na leczenie ortodontyczne nawet dużej wady zgryzu oraz wad szczękowo twarzowych niezależnie od wieku.

Stłoczone, krzywe zęby to nie tylko problem estetyczny. Korekta ustawienia zębów pozytywnie wpływa na utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej, a co za tym idzie zapobieganie próchnicy i chorobom przyzębia, poprawę wymowy, opóźnienie efektów starzenia twarzy oraz poprawę jakości żucia i życia.

Nasz Lekarz Ortodonta

Lek. dent. Joanna Kania

Pani Joanna to doświadczony lekarz ortodonta, zajmuje się leczeniem ortodontycznym dzieci, młodzieży i dorosłych. Pacjenci mogą liczyć na przyjazną atmosferę i komfortowe warunki. 

W pracy zawodowej stosuje rozwiązania oparte na nowoczesnych technologiach z dziedziny ortodoncji.

Konsultacja ortodontyczna

W trakcie pierwszego spotkania ortodonta na podstawie bezpośredniej oceny stanu uzębienia, przeglądu jamy ustnej, zdjęcia RTG zębów, kości szczęki, żuchwy oraz stawów skroniowo-żuchwowego i zatok szczękowych zdjęcie pantomograficzne oraz zdjęcia RTG w projekcji bocznej cefalometryczne, zaproponuje plan leczenia z wykorzystaniem aparatu stałego bądź ruchomego. W pierwszym przypadku pacjenci mają do wyboru aparat ortodontyczny metalowy, porcelanowy lub kryształowy.

Pierwsza wizyta u ortodonty

✓ konsultacja ze specjalistą

✓ przegląd i ocena stanu uzębienia jamy ustnej 

✓ badania RTG - zdjęcie pantomograficzne i cefalometryczne

✓ sporządzenie planu leczenia

Na kolejnej wizycie ortodonta pobierze gipsowe wyciski niezbędne do wykonania modeli diagnostycznych uzębienia. Zakładanie aparatów ortodontycznych odbywa się dopiero w po zrealizowaniu wskazań w planie leczenia zabiegów takich jak leczenie zachowawcze, usuwanie próchnicy i kamienia, separacja lub usuwanie zębów. Stomatolog oczyszcza zęby z osadów, przykleja zamki i przytwierdza łuk. Naświetlenie zębów lampą polimeryzacyjną, zapewnia że zamki będą trzymać się przez wiele miesięcy.

Proces leczenia ortodontycznego

Po założeniu aparatu należy zgłaszać się na wizyty, których częstotliwość uzależniona jest od metody i postępów leczenia. Zwykle wizyty odbywają się co 3-8 tygodni. Na każdej z nich aktywowany jest aparat w związku z przesuwaniem się zębów. Czas leczenie ortodontycznego ustalany jest indywidualnie dla każdego pacjenta. Efekty leczenia uzależnione są od wady oraz stopnia jej zaawansowania.

Nasi ortodonci posiadają wiedzę niezbędną do przeprowadzenia zabiegów zarówno u dorosłych, jak i dzieci (stomatologia dziecięca). Gwarantujemy w 100% bezpieczne metody leczenia w komfortowych warunkach i w nowocześnie wyposażonych gabinetach. Dzięki rozległemu doświadczeniu naszych lekarzy jesteśmy w stanie objąć leczeniem ortodontycznym wszystkich naszych pacjentów.

Aparaty ortodontyczne

Współczesna ortodoncja w Krakowie i nie tylko dostarcza wiele rozwiązań. Aparaty ortodontyczne przeznaczone są dla pacjentów o różnych wadach zgryzu i w różnych grupach wiekowych. Nasz ortodonta wskaże, które rozwiązanie będzie najlepsze w danym przypadku i dopasowane do potrzeb pacjenta.

W naszym gabinecie zakładamy:

✓ aparaty stałe,

✓ aparaty ruchome,

✓ aparaty retencyjne.

Aparaty stałe

Aparaty stałe przeznaczone są dla pacjentów, którzy mają już wszystkie zęby stałe. S składają się z różnego rodzaju zaczepów: zamków i pierścieni. Na cały czas leczenia osadzone są na powierzchni zębów za pomocą specjalnych klejów. W trakcie leczenia do zaczepów montuje się sprężyste druty, które są źródłem siły działającej na zęby i odpowiadają za korektę wady. Podczas wizyt kontrolnych ortodonta wymienia ligatury i dobiera drut o odpowiedniej sprężystości. Zaletą stałych aparatów ortodontycznych jest to że że wywierają precyzyjny nacisk w sposób ciągły przez cały okres leczenia i nie zależą od współpracy pacjenta.

Pacjenci mogą wybrać z klasyczne zamki metalowe lub estetyczne (porcelanowe zbliżone do koloru zębów lub przezroczyste kryształowe.

Aparaty ruchome - wyjmowane

To urządzenia zbudowane z akrylowej płyty (kolor do wyboru), drucianych elementów utrzymujących aparat w linii oraz elementów wywierających siłę na zęby. Stosowane w leczeniu dzieci i młodzieży w okresie uzębienia mlecznego, mieszanego oraz wczesnego stałego. Zapewniają one skuteczne leczenie wad budowy szczęk i eliminowanie nieprawidłowych czynności mięśni otaczających jamę ustną, będących efektem szkodliwych nawyków. Ten typ aparatu nie ma wpływu na położenie zębów. Pacjent sam je zakłada, zwykle na noc i kilka godzin w ciągu dnia.

Cennik

Koszt leczenia ortodontycznego uzależniona jest od wady zgryzu Twojej lub Twojego dziecka i jej zaawansowania, czasu leczenia oraz jaki aparat na zęby został wybrany Pacjent otrzymuje wycenę na pierwszej wizycie.

Gabinety Stomatologiczne Estetica Beauty Dent

Nasza klinika zapraszana na profesjonalne leczenie wad zgryzu. Wybierz jedną z dwóch dogodnych lokalizacji w centrum miasta.

Kraków, ul. Wrocławska 80/54
poniedziałek – piątek
8:00 – 21:00
sobota
8:00 – 21:00

ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ JESZCZE DZIŚ!

Zapisz si ju teraz na zabiegi ON-LINE

Opinie pacjentów

Zobacz, co o naszych usługach ortodontycznych mówią nasi pacjenci. Chcesz podzielić się swoją opinią - zostaw ją na naszej wizytówce Google, na Facebooku lub naszym profilu Znany Lekarz.

 

"Miałam przyjemność korzystać z usług gabinetu, pełen profesjonalizm, świetna atmosfera, gorąco polecam!"
Lucyna Czaban
źródło: Facebook
"Do kliniki trafiłam całkiem przypadkiem, bo podczas weekendu w Krakowie. Co mnie zachwyciło to natychmiastowe przyjęcie z moim bólem zęba, szybka reakcja i fachowa obsługa stomatologiczna. Nie często człowiek spotyka się z taką życzliwością wśród obcych ludzi, a do tego wszyscy mili i uśmiechnięci. Polecam!"
Ola Kindla
źródło: Facebook
"Jestem zachwycona, wyleczyłam zęby szybko i bez bólu. Atmosfera jest sympatyczna, personel pomocny i profesjonalny. Czyściutko, jasno, dojazd super. Nowoczesny sprzęt, a ceny niewygórowane. Polecam, naprawdę warto."
Agnieszka Kaczmarska
"Opieka na wysokim poziomie. Lekarze stomatolodzy są profesjonalni, naprawdę mają dobre podejście do pacjentów, również tych najmłodszych. W moim przypadku leczenie przebiegło bezboleśnie i efekty są trwałe, ale na pewno w razie potrzeby znów pojawię się w klinice Beauty Dent. Przystępne ceny i dobra lokalizacja kliniki."
Alicja Spałek
"Pani Joanna jest profesjonalistką w swoim fachu, a do tego indywidualnie podchodzi do każdego pacjenta. Wszystkie zeby wyleczyłam już, ale w razie potrzeby na pewno skorzystam z usług Pani Joanny bez wahania."
Joanna Zoruk
źródło: Znany Lekarz
'
(5/5), głosów: 5
Ocena strony: