Leczenie kanałowe

Polega na rozpoznaniu i w dalszej kolejności leczeniu chorób miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Leczenie kanałowe przeprowadzane jest w momencie, kiedy proces próchniczy jest na tyle rozległy, że bakterie przedostają się do wnętrza zęba tzw. miazgi, w obrębie której znajdują się nerwy i naczynia krwionośne. Następstwem opanowania miazgi przez bakterie jest jej obumarcie, a w dalszej kolejności stan zapalny kości wokół korzenia. W takiej sytuacji często endodoncja jest jedynym rozwiązaniem, aby uniknąć usunięcia zęba.

Wśród pierwszych symptomów świadczących o konieczności przeprowadzenia leczenia kanałowego wymienić możemy:

✓ zmianę koloru zęba na ciemniejszy

✓ nadwrażliwość zębów na zmianę temperatury, dotyk

✓ złamanie lub pęknięcie zęba

✓ obecność pęcherzyka ropnego na dziąśle obok zęba

Jeśli w obrębie Twojej jamy ustnej zaobserwowałeś powyższe zmiany, nie zwlekaj z decyzją o wizycie u stomatologa.

Bezboleśnie i bez stresu

Leczenie kanałowe w Krakowie w gabinecie Estetica Beauty Dent jest całkowicie bezbolesne, przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym, na jednej lub kilku wizytach. Składa się na nie kilka etapów. W pierwszej kolejności dentysta oczyszcza ząb z zainfekowanej miazgi. W tym celu stosuje się urządzenia rotacyjne, które z wykorzystaniem odpowiednich środków odkażających, płukają kanały, usuwając z nich szkodliwe i niebezpieczne toksyny bakteryjne. Po opracowaniu i osuszeniu systemów kanałowych, lekarz przystępuje do kolejnego etapu jakim jest ich wypełnienie. Materiałem stosowanym do tego celu jest tzw. gutaperka. Jest to ciekłe tworzywo, które dzięki swej konsystencji przedostaje się do wszystkich, nawet tych trudno dostępnych odgałęzień kanalików. Kiedy kanały są szczelnie wypełnione można przejść do ostatniego etapu jakim jest odbudowa korony zęba. W tym celu wykonuje się (w zależności od potrzeb) wypełnienie kompozytowe, bądź koronę. Oba rozwiązania, dzięki doskonałemu dopasowaniu kolorystycznym oraz wymodelowaniu poprawią wygląd i kształt zęba poddanego zabiegowi. Tak przeprowadzone leczenie endodontyczne przedłuży żywotność zęba o wiele, wiele lat.

Powtórne leczenie endodontyczne

Czasem zdarza się, że zęby wcześniej leczone kanałowo wymagają przeprowadzenia powtórnego zabiegu. Objawem wskazującym na taką konieczność najczęściej jest ból. Są jednak przypadki, że decyzję o powtórnym leczeniu kanałowym lekarz może podjąć tylko na podstawie zdjęcia rentgenowskiego. Zdjęcie uwidacznia zmiany kwalifikujące się do powtórnego zabiegu w postaci ciemnej „plamy” w okolicy wierzchołka korzenia. „Plama” ta to nic innego, jak zanik kości powstały na skutek nieprawidłowo przeprowadzonego leczenia endodontycznego. Po powtórnym opracowaniu i dokładnym wypełnieniu systemu korzeniowego zęba, kość odbudowuje się i zmiany wokół wierzchołka korzenia cofają się.

Leczenie kanałowe w Estetica Beauty Dent w Krakowie prowadzone jest w oparciu o nowoczesne metody i najwyższej jakości sprzęt. Jeśli odczuwasz najmniejszy dyskomfort skontaktuj się z nami telefonicznie +48 662 424 943 lub +48 662 908 992. Możesz także odwiedzić naszą siedzibę przy ul. Wrocławskiej 80/54 lub przy ul. Kurniki 4!

'
(3.4/5), głosów: 5
Ocena strony: