Zabiegi higienizacyjne

Zabiegi higienizacyjne

SCALING
Zabieg ten polega na usunięciu kamienia nazębnego. Sam kamień nie stanowi zagrożenia dla zębów, ale raczej staje się problemem natury kosmetycznej. Warstwa płytki nazębnej bardzo łatwo ulega przebarwieniom, szczególnie pod wpływem kawy, herbaty czy z powodu palenia papierosów. Bardziej szkodliwy jest kamień gromadzący się pod dziąsłami z tego względu, że może być przyczyną powstania stanu zapalnego, a w konsekwencji paradontozy. Najbardziej popularną metodą usuwania kamienia nazębnego jest czyszczenie przy użyciu ultradźwięków. Bardzo często dentysta dodatkowo wykonuje piaskowanie (usuwanie osadu). Dodatkowym uzupełnieniem może być również lakowanie czy fluoryzacja zębów. Zabieg zaleca się przeprowadzać 1-2 razy w roku. Jest całkowicie bezbolesny, jednak po jego zakończeniu może być odczuwalna lekka nadwrażliwość zębów.

PIASKOWANIE
Popularna nazwa zabiegu polegającego na usunięciu osadu z zębów. Zaliczany jest do jednych z podstawowych zabiegów kosmetycznych i profilaktycznych. Przy użyciu tzw. piaskarki, która kieruje strumień specjalistycznego piasku stomatologicznego na zęby całkowicie usuwa złogi osadu. Piaskowanie często wykonywane jest razem z scalingiem, jako dwa podstawowe zabiegi mające na celu estetyczną poprawę wyglądu zębów. Dodatkowo taki kompleks stanowi bazę pod ewentualny zabieg wybielania zębów. Systematyczne usuwanie osadu przez piaskowanie pozwala uzyskać efekt błyszczących i zadbanych zębów. Niemniej jednak jego funkcją jest także profilaktyczne działanie przeciwko rozwojowi próchnicy. Podobnie jak usuwanie kamienia, piaskowanie jest całkowicie bezbolesnym zabiegiem.

FLUORYZACJA
Wśród wskazań do fluoryzacji wymienia się:
✦  przeciwdziałanie próchnicy u dzieci i dorosłych; – remineralizacja szkliwa oraz przebarwienia
✦  profilaktyka przeciwko powstawaniu próchnicy wtórnej w okolicach wypełnień, koron czy innych uzupełnień protetycznych;
✦  nadwrażliwość w okolicach szyjek zębowych
✦  nadwrażliwość szyjek zębowych u pacjentów w trakcie leczenia ortodontycznego

Lakierowanie zębów fluorem polega na pokryciu powierzchni szkliwa lakierem z fluorem przy użyciu specjalnie do tego przeznaczonych pędzelków. Lakier utrzymuje się na zębach przez pewien okres czasu, a co za tym idzie, stopniowo uwalnia jony fluorkowe. Zabieg ten przyczynia się do ograniczenia występowania próchnicy nawet do 40%. Ważne jest, aby przed przystąpieniem do lakierowania zębów zostały one oczyszczone z kamienia i osadu. Jak większość zabiegów higienizacyjnych fluoryzacja jest zabiegiem bezbolesnym.

 

Wybielanie zębów
W Estetica Beauty Dent stomatolodzy do wybielania stosują najwyższej klasy preparat wybielający OPALESCENCE BOOST 40%. Preparat ten jest aktywowanym chemicznie, opartym na 40% perhydrolu żelem do profesjonalnego wybielania. Silne stężenie nadtlenku wodoru zapewnia natychmiastowy efekt wybielania, a formuła PF wzmacnia szkliwo i zapobiega próchnicy. Niewątpliwą zaletą Opalescencje BOOT 40% jest także neutralne pH (7,0) i maksymalizacja efektywności środka wybielającego. Dzięki tym czynnikom wybielanie zębów jest szybkie, a co najważniejsze bezpiecznie, gdyż nie uszkadza szkliwa.

'
(3.7/5), głosów: 30
Ocena strony: