Implanty Zębów

 

Implanty zębowe to nowoczesne, bezpieczne rozwiązanie, które pozwala na pełną rekonstrukcję uzębiebienia. Oferujemy kompleksowe leczenie implantologiczne gwarantując komfort i profesjonalizm na każdym etapie. Zabieg wszczepienia implantu jest bezbolesny i odbywa się pod znieczuleniem miejscowym. Zapraszamy na bezpłatną konsultację.

 

Co to jest implant

Implant zęba - często mylnie rozumiany jako „sztuczny ząb” -  w rzeczywistości zastępuje naturalny korzeń zębaŚruba tytanowa, w trakcie  zabiegu wszczepiana jest na stałe w kość szczęki lub żuchwy w miejscu brakującego uzębienia. Pełni rolę kotwicy mocującej kostne podłoże z koroną zęba i jest częścią przyszłego zęba. Implanty stomatologiczne wykonane są z tytanu, materiału w pełni akceptowanego przez organizm człowieka dzięki czemu dobrze zrasta się z kością i nie wywołuje reakcji obronnej.

Pozostałe części konstrukcji to widoczna od strony jamy ustnej korona protetyczna i tzw. łącznik wiążący oba te elementy w całość. Wszczepiony implant, łącznik i korona protetyczna razem tworzą dopiero odpowiedniego zęba własnego. Specjalizujemy się w kompleksowym wszczepianiu najwyższej jakości implantów zębowych, z powodzeniem leczymy nawet najtrudniejsze przypadki.

Implantologia jest jedną z dziedzin stomatologii estetycznej, dzięki której możliwa jest odbudowa braków zębowych, dzięki temu pacjenci odzyskują swój promienny uśmiech. Jej celem jest zapobieganie negatywnych skutkom utraty zębów oraz przywrócenie zdrowia jamy ustnej.  implanty zębowe pozwalają zachować gęstość i objętość kości szczękowej oraz zachować naturalny wygląd. U nas zajmie się Tobą profesjonalny zespół stomatologów.

Przeczytaj o koronach protetycznych na stronie - Stomatologia estetyczna

Wskazania do wszczepienia implantów zębowych

Implanty zębów są idealnym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z takimi dolegliwościami jak:

✓ brak pojedynczych zębów,

✓ rozległe braki zębowe w jamie ustnej,

✓ całkowite bezzębie – implanty zębowe dają możliwość zrezygnowania z protez,

✓ brak zawiązków zębów stałych,

✓ stabilizacja protez,

✓ nietolerowanie tradycyjnych protez.

Dynamicznie rozwijająca się dziedzina implantologii stomatologicznej stwarza możliwości całkowitej rekonstrukcji uzębienia. To zabieg całkowicie bezpieczny, co potwierdzają liczne badania naukowe i wieloletnie obserwacje renomowanych ośrodków badawczych z całego świata.

Dlaczego implanty w Estetica Beauty Dent?

W naszej krakowskiej klinice implantologii Estetica Beauty Dent spełniamy najwyższe światowe standardy oraz zapewniamy 100% skuteczne i komfortowe leczenie implantologiczne. Do Państwa dyspozycji pozostają wybitni specjaliści w dziedzinie implantologii.

Klientom, którzy zgłoszą się do jednego z naszych krakowskich gabinetów zapewniamy wykonanie implantu, który spełni funkcjonalne i estetyczne wymagania pacjenta:

✓ przeprowadzamy wnikliwą diagnostykę,

✓ dobieramy sprawdzone techniki zabiegowe i procedury terapeutyczne o klarownie zdefiniowanych kryteriach i wytycznych,

✓ korzystamy tylko z implantów renomowanych firm posiadających własne laboratoria badawcze potwierdzające bezpieczeństwo stosowanych materiałów i służących nam w każdej chwili wsparciem technicznym i naukowym,

✓ sprawujemy opiekę nad naszymi pacjentami nie tylko przed i w trakcie leczenia, ale także po nim poprzez prowadzenie okresowych kontroli.

Diagnostyka - Bezpłatne konsultacje

Przed klasyfikacja do zabiegu implantacji przeprowadzamy szczegółową diagnostykę ogólną i radiologiczną. Istotna jest ocena stanu kości szczęki oraz ogólnego stau zdrowia. Ważne aby przed zabiegiem uzupełnienia braku zęba poinformować lekarza o zażywanych lekach i przewlekłych schorzeniach. Na podstawie zdjęcia pantomograficznego, niekiedy także tomografii komputerowej i wywiadu z pacjentem lekarz dentysta Kraków przedstawia możliwe formy leczenia implantologicznego przedstawia wstępne koszty i ramowy plan leczenia. Duży nacisk kładziemy także na estetykę proponowanych rozwiązań.

Jak przebiega leczenie implantologiczne

W przypadku zaniku kości, naszych pacjentów poddajemy regeneracji, która zapewnia wytworzenie pełnowartościowej tkanki kostnej umożliwiającej późniejsze wszczepienie implantu.

Zabieg chirurgiczny polega na nawierceniu w kości otworów i wkręceniu w nie tytanowych śrub wraz z łącznikiem. Proces jest bezpieczny i bezbolesny, czas zabiegu trwa od pół do dwóch godzin. W zależności od stanu kości i indywidualnych preferencji pacjenta stosujemy różne rodzaje implantów.  Po upływie okresu gojenia dziąsła i zrastania wszczepu tytanowego z kością określanego osteointegracją (od 3 do 6 miesięcy),  nastepuje odsłanianie implantów - implantolog odkrywa wierzch wszczepu, aby zamocować śrubę, która połączy implant z koroną. Na implantach osadzane są korony protetyczne ceramiczne, cyrkonowe lub metalowe licowane porcelaną.  Zabieg wszczepienia wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym, by pacjent czuł się komfortowo. 

Efekt końcowy w ogromnej mierze zależy od samego pacjenta, który powinien czynnie uczestniczyć w projektowaniu własnego „uśmiechu” przekazując lekarzowi swoje oczekiwania i uwagi a także, co szczególnie istotne przestrzegać zasad higieny i zgłaszać się na wizyty kontrolne.

Przeciwwskazania do wszczepiania implantów dentystycznych

Przeciwwskazania ogólne

✓ paradontoza i całkowity brak higieny jamy ustnej,

✓ choroby serca, niedawno przebyty zawał,

✓ radioterapia i chemioterapia,

✓ nowotwory,

✓ choroby psychiczne,

✓ ciąża,

✓ cukrzyca,

✓ choroby tarczycy,

✓ AIDS,

✓ zaburzenia krzepnięcia krwi,

✓ osteoporoza,

✓ radioterapia szyi lub twarzy,

✓ dzieci poniżej 18 roku życia - kość nie jest  wystarczająco rozwinięta

Przeciwwskazania miejscowe

✓ brak miejsca na umieszczenie korony między zębami,

✓ schorzenia i stany zapalne błon śluzowych,

✓ stan zapalny i znaczne ubytki próchnicowe w sąsiednich zębach,

✓ sąsiednie zęby są zbyt mocno przechylone,

✓ osteopetrosis i dysplazja włóknista.

Implanty w Krakowie wszczepiamy kompleksowo i bezpiecznie, zapewniamy profesjonalizm na wszystkich etapach leczenia. Zapraszamy do naszego centrum stomatologii estetycznej Estetica Beauty Dent przy ul. Wrocławskiej 80/54 i przy ul. Kurniki 4! Wszelkie informacje o terminach  i cenach zabiegów oraz przyjmujących stomatologach otrzymasz telefonicznie lub mailowo

'
(3.8/5), głosów: 22
Ocena strony: