Implanty Zębów

 

Implanty zębowe to nowoczesne, bezpieczne rozwiązanie, które pozwala na pełną rekonstrukcję uzębiebienia. Oferujemy kompleksowe leczenie implantologiczne gwarantując komfort i profesjonalizm na każdym etapie. Zabieg wszczepienia implantu jest bezbolesny i odbywa się pod znieczuleniem miejscowym.

 

Co to jest implant

Implant zęba - często mylnie rozumiany jako „sztuczny ząb” -  w rzeczywistości zastępuje naturalny korzeń zębaŚruba tytanowa, w trakcie  zabiegu wszczepiana jest na stałe w kość szczęki lub żuchwy w miejscu brakującego uzębienia. Pełni rolę kotwicy mocującej kostne podłoże z koroną zęba i jest częścią przyszłego zęba. Implanty stomatologiczne wykonane są z tytanu, materiału w pełni akceptowanego przez organizm człowieka dzięki czemu dobrze zrasta się z kością i nie wywołuje reakcji obronnej.

Pozostałe części konstrukcji to widoczna od strony jamy ustnej korona protetyczna i tzw. łącznik wiążący oba te elementy w całość. Wszczepiony implant, łącznik i korona protetyczna razem tworzą dopiero odpowiedniego zęba własnego. Specjalizujemy się w kompleksowym wszczepianiu najwyższej jakości implantów zębowych, z powodzeniem leczymy nawet najtrudniejsze przypadki.

Implantologia jest jedną z dziedzin stomatologii estetycznej, dzięki której możliwa jest odbudowa braków zębowych, dzięki temu pacjenci odzyskują swój promienny uśmiech. Jej celem jest zapobieganie negatywnych skutkom utraty zębów oraz przywrócenie zdrowia jamy ustnej.  implanty zębowe pozwalają zachować gęstość i objętość kości szczękowej oraz zachować naturalny wygląd. U nas zajmie się Tobą profesjonalny zespół stomatologów.

Przeczytaj o koronach protetycznych na stronie - Stomatologia estetyczna

W ofercie:

  • konsultacja z lekarzem implantologiem.
  • doradztwo w sprawie leczenia implantologicznego,
  • wszczepianie implantów,
  • odsłanianie implantów,
  • zakładanie koron na implanty.

Wskazania do wszczepienia implantów zębowych

Implanty zębów są idealnym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z takimi dolegliwościami jak:

✓ brak pojedynczych zębów,

✓ rozległe braki zębowe w jamie ustnej,

✓ całkowite bezzębie – implanty zębowe dają możliwość zrezygnowania z protez,

✓ brak zawiązków zębów stałych,

✓ stabilizacja protez,

✓ nietolerowanie tradycyjnych protez.

Dynamicznie rozwijająca się dziedzina implantologii stomatologicznej stwarza możliwości całkowitej rekonstrukcji uzębienia. To zabieg całkowicie bezpieczny, co potwierdzają liczne badania naukowe i wieloletnie obserwacje renomowanych ośrodków badawczych z całego świata.

Dlaczego implanty w Estetica Beauty Dent?

W naszej krakowskiej klinice implantologii Estetica BeautyDent spełniamy najwyższe światowe standardy oraz zapewniamy 100% skuteczne i komfortowe leczenie implantologiczne. Do Państwa dyspozycji pozostają wybitni specjaliści w dziedzinie implantologii.

Klientom, którzy zgłoszą się do jednego z naszych krakowskich gabinetów zapewniamy wykonanie implantu, który spełni funkcjonalne i estetyczne wymagania pacjenta:

✓ przeprowadzamy wnikliwą diagnostykę,

✓ dobieramy sprawdzone techniki zabiegowe i procedury terapeutyczne o klarownie zdefiniowanych kryteriach i wytycznych,

✓ korzystamy tylko z implantów renomowanych firm posiadających własne laboratoria badawcze potwierdzające bezpieczeństwo stosowanych materiałów i służących nam w każdej chwili wsparciem technicznym i naukowym,

✓ sprawujemy opiekę nad naszymi pacjentami nie tylko przed i w trakcie leczenia, ale także po nim poprzez prowadzenie okresowych kontroli.

Diagnostyka

Przed klasyfikacja do zabiegu implantacji przeprowadzamy szczegółową diagnostykę ogólną i radiologiczną. Istotna jest ocena stanu kości szczęki oraz ogólnego stanu zdrowia. Ważne aby przed zabiegiem uzupełnienia braku zęba poinformować lekarza o zażywanych lekach i przewlekłych schorzeniach. Na podstawie zdjęcia pantomograficznego, niekiedy także tomografii komputerowej i wywiadu z pacjentem lekarz dentysta Kraków przedstawia możliwe formy leczenia implantologicznego, wstępne koszty i ramowy plan leczenia. Duży nacisk kładziemy także na estetykę proponowanych rozwiązań.

Jak przebiega leczenie implantologiczne

W przypadku zaniku kości, naszych pacjentów poddajemy regeneracji, która zapewnia wytworzenie pełnowartościowej tkanki kostnej umożliwiającej późniejsze wszczepienie implantu.

Zabieg chirurgiczny polega na nawierceniu w kości otworów i wkręceniu w nie tytanowych śrub wraz z łącznikiem. Proces jest bezbolesny, czas zabiegu trwa od pół do dwóch godzin. W zależności od stanu kości i indywidualnych preferencji pacjenta stosujemy różne rodzaje implantów.  Po upływie okresu gojenia dziąsła i zrastania wszczepu tytanowego z kością określanego osteointegracją (od 3 do 6 miesięcy),  nastepuje odsłanianie implantów - implantolog odkrywa wierzch wszczepu, aby zamocować śrubę, która połączy implant z koroną. Na implantach osadzane są korony protetyczne ceramiczne, cyrkonowe lub metalowe licowane porcelaną.  Zabieg wszczepienia wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym, by pacjent czuł się komfortowo. Po zakończeniu leczenia implantolog przekazuje szczegółowe informacje dotyczące postępowania po zabiegu w szczególności w odniesieniu do spożywania pokarmów oraz higieny jamy ustnej.

Kontrola efektów leczenia

Po wszczepieniu implantów pacjent powinien zgłaszać się na regularne wizyty kontrolne. Lekarz przeprowadzający zabieg sprawdza stan higieny jamy ustnej oraz czy implant dobrze zrasta się z kością. Pacjent w każdej chwili może umówić się na wizytę.

Efekt końcowy w ogromnej mierze zależy od samego pacjenta, który powinien czynnie uczestniczyć w projektowaniu własnego „uśmiechu” przekazując lekarzowi swoje oczekiwania i uwagi a także, co szczególnie istotne przestrzegać zasad higieny i zgłaszać się na wizyty kontrolne.

Cennik implantów zębów

Leczenie implantologiczne to jedna z najdroższych metod uzupełniania braków w uzębieniu, jednak w perspektywie długoterminowej wszczepienie implantu zębowego i założenie korony to najbardziej opłacalne rozwiązanie. Nie wymaga ingerencji w sąsiadujące zęby i zabezpiecza przed zanikiem kości. Dodatkowo w przyszłości może być wykorzystany jako filar do przyszłych prac protetycznych. Ceny implantów zależą od wielu czynników, w szczególności od stanu kości i uzębienia pacjenta oraz użytych do leczenia materiałów oraz rodzaju zastosowanych koron protetycznych oraz zakresu działań. Np. koszt pojedynczego implantu na łączniku tytanowym, będzie niższy niż implantu na podbudowie cyrkonowej czy protezy osadzonej na kilku implantach. Oferuje implanty stomatologiczne w konkurencyjnych cenach. Zapraszamy na konsultację, na której przygotujemy indywidualną wycenę.

Czy zabieg wszczepiania implantów jest bezpieczny

Wielu naszych pacjentów zastanawia się czy zabieg implantacji jest bezpieczny i jaka jest ich trwałość. Statystycznie skuteczność zabiegu wynosi 95-97%, co oznacza w znacznej większości przypadków leczenie implantologiczne jest skuteczne, implanty dobrze zrastają się z kością i nie ulegają odrzuceniu przez organizm. Ryzyko odrzutu implantu często uzależnione jest od jego umiejscowienia i czasu wykonania zabiegu, dlatego nie należy przeprowadzać go od razu po wyrwaniu zęba. W przypadku odrzucenie implantu, po kilku miesiącach gdy kość się wygoi, można wszczepić nowy implant. Jeśli implant został prawidłowo wszczepiony i dobrze zrósł się z kością może służyć pacjentowi aż do końca życia. Jednak to w dużym stopniu zależy również od pacjenta, a konkretnie od prawidłowej higieny jamy ustnej. Pamiętajmy że palenie papierosów może negatywnie wpływać na przyjęcie się implantu. W Estetica BeautyDent bezpieczeństwo naszych pacjentów jest najważniejsze dlatego w każdym przypadku przeprowadzana jest indywidualna konsultacja z lekarzem.

Przeciwwskazania do wszczepiania implantów dentystycznych

Przeciwwskazania ogólne

✓ paradontoza i całkowity brak higieny jamy ustnej,

✓ choroby serca, niedawno przebyty zawał,

✓ radioterapia i chemioterapia,

✓ nowotwory,

✓ choroby psychiczne,

✓ ciąża,

✓ cukrzyca,

✓ choroby tarczycy,

✓ AIDS,

✓ zaburzenia krzepnięcia krwi,

✓ osteoporoza,

✓ radioterapia szyi lub twarzy,

✓ dzieci poniżej 18 roku życia - kość nie jest  wystarczająco rozwinięta

Przeciwwskazania miejscowe

✓ brak miejsca na umieszczenie korony między zębami,

✓ schorzenia i stany zapalne błon śluzowych,

✓ stan zapalny i znaczne ubytki próchnicowe w sąsiednich zębach,

✓ sąsiednie zęby są zbyt mocno przechylone,

✓ osteopetrosis i dysplazja włóknista.

Implanty w Krakowie wszczepiamy kompleksowo i bezpiecznie, zapewniamy profesjonalizm na wszystkich etapach leczenia. Zapraszamy do naszego centrum stomatologii estetycznej Estetica Beauty Dent przy ul. Wrocławskiej 80/54! Wszelkie informacje o terminach  i cenach zabiegów oraz przyjmujących stomatologach otrzymasz telefonicznie lub mailowo

'
(3.9/5), głosów: 63
Ocena strony: