Lek. dent. Magdalena Adamczyk

Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Staż odbyła w Miejskim Centrum Stomatologii Krowodrza i Miejskim Centrum Stomatologii Podgórze, gdzie kształciła się w zakresie chirurgii stomatologicznej, protetyki, stomatologii zachowawczej i wielu innych dziedzin stomatologii pod okiem wielu specjalistów.

Interesuje sie stomatologią zachowawczą z endodoncją, chirurgią stomatologiczną oraz stomatologią dziecięcą. Praca z dziećmi to wyzwanie, które daje Jej dużo satysfakcji- zawsze stara się, aby mali pacjenci wychodzili z gabinetu uśmiechnięci. Jej zawodowa pasja to stomatologia zachowawcza i endodoncja.

Nieustannie poszerza swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w kursach i konferencjach. Zawsze stara się być na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami w stomatologii. Ostatnio odbyła kurs z dziedziny endodoncji- Jak żyć po leczeniu endodontycznym, Metody zwiększenia szans na przetrwanie zębów po leczeniu kanałowym. Jest certyfikowana w zakresie ochrony radiologicznej pacjenta.

Leczone choroby:

 dentofobia
 ból zęba
✓ brak zębów
 bruksizm
✓ choroby miazgi
 choroby przyzębia
✓ próchnica
✓ nadwrażliwość zębów
 przebarwienia zębów
 kamień nazębny

Usługi:

 Znieczulenie miejscowe
 Wypełnienie kompozytowe
 Leczenie kanałowe pierwotne
 Powtórne leczenie kanałowe
 Wybielanie zębów
 Proteza całkowita
 Proteza elastyczna akron
 Proteza szkieletowa
 Szyna relaksacyjna
 Ekstrakcja zębów
 Licówka
 Higienizacja (skaling, piaskowanie, fluoryzacja)
 Lakowanie

Znajomość języków:

 angielski
 niemiecki

Poza stomatologią pasjonuje się grą na fortepianie i gitarze. Muzyka jest Jej odskocznią. Stomatologiczną dokładność i zamiłowanie do estetyki przejawia również w innych pasjach: aranżacji wnętrz i fotografii krajobrazowej.

Lek. dent. Magdalena Adamczyk