Implanty Zębów

Implant zęba - często mylnie rozumiany jako „sztuczny ząb” - jest w rzeczywistości „sztucznym korzeniem”. Jest częścią przyszłego zęba, która pełni rolę kotwicy mocującej kostne podłoże z koroną zęba. Umieszczany w trakcie zabiegu w kości szczęki lub żuchwy w miejscu brakującego uzębienia, wykonany jest z materiału w pełni akceptowanego przez organizm człowieka – tytanu, nie wywołującego reakcji obronnej.

Pozostałe części konstrukcji to widoczna od strony jamy ustnej korona protetyczna i tzw. łącznik wiążący oba te elementy w całość. Implant, łącznik i korony protetyczne razem tworzą dopiero odpowiedniego zęba własnego. Specjalizujemy się w kompleksowym wszczepianiu najwyższej jakości implantów zębowych, z powodzeniem leczymy nawet najtrudniejsze przypadki.

Implantologia jest jedną z dziedzin stomatologii estetycznej, dzięki której możliwa jest odbudowa braków zębowych, a temu pacjenci odzyskują swój promienny uśmiech. Jej celem jest zapobieganie negatywnych skutkom utraty zębów oraz przywrócenie zdrowia jamy ustnej.  implanty zębowe pozwalają zachować gęstość i objętość kości szczękowej oraz zachować naturalny wygląd. U nas zajmie się Tobą profesjonalny zespół stomatologów.

Przeczytaj na o koronach protetycznych na stronie - Stomatologia estetyczna

Wskazania do wszczepiania implantów zębowych

Implanty zębów są idealnym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z takimi dolegliwościami jak:

✓ brak pojedynczych zębów,

✓ rozległe braki zębowe w jamie ustnej,

✓ całkowite bezzębie – implanty zębowe dają możliwość zrezygnowania z protez,

✓ brak zawiązków zębów stałych,

✓ stabilizacja protez,

✓ nietolerowanie tradycyjnych protez.

Dynamicznie rozwijająca się dziedzina implantologii stomatologicznej stwarza możliwości całkowitej rekonstrukcji uzębienia. To zabieg całkowicie bezpieczny, co potwierdzają liczne badania naukowe i wieloletnie obserwacje renomowanych ośrodków badawczych z całego świata. W naszej krakowskiej klinice Estetica Beauty Dent spełniamy najwyższe światowe standardy oraz zapewniamy 100% skuteczne i komfortowe leczenie implantologiczne. Do Państwa dyspozycji pozostają wybitni specjaliści w dziedzinie implantacji.

Klientom, którzy zgłoszą się do jednego z naszych krakowskich gabinetów zapewniamy wykonanie implantu, który spełni funkcjonalne i estetyczne wymagania pacjenta:

✓ przeprowadzamy wnikliwą diagnostykę,

✓ dobieramy sprawdzone techniki zabiegowe i procedury terapeutyczne o klarownie zdefiniowanych kryteriach i wytycznych,

✓ korzystamy tylko z implantów renomowanych firm posiadających własne laboratoria badawcze potwierdzające bezpieczeństwo stosowanych materiałów i służących nam w każdej chwili wsparciem technicznym i naukowym,

✓ sprawujemy opiekę nad naszymi pacjentami nie tylko przed i w trakcie leczenia, ale także po nim poprzez prowadzenie okresowych kontroli.

Diagnostyka

Przed klasyfikacja do zabiegu implantacji przeprowadzamy szczegółową diagnostykę ogólną i radiologiczną. Istotny jest także ogólny stan zdrowia. Ważne aby przed zabiegiem uzupełnienia braku zęba poinformować lekarza o zażywanych lekach i przewlekłych schorzeniach. Na podstawie zdjęcia pantomograficznego, niekiedy także tomografii komputerowej i wywiadu z pacjentem lekarz dentysta przedstawia możliwe formy leczenia implantologicznego i przedstawia wstępne koszty i plan leczenia. Duży nacisk kładziemy także na estetykę proponowanych rozwiązań.

Przebieg leczenia implantologicznego

W przypadku zaniku kości, naszych pacjentów poddajemy regeneracji, która zapewnia wytworzenie pełnowartościowej tkanki kostnej umożliwiającej późniejsze wszczepienie implantu.

Zabieg polega na nawierceniu w kości otworów i wkręceniu w nie tytanowych śrub. Proces jest bezpieczny i bezbolesny, czas zabiegu trwa od pół do dwóch godzin. W zależności od stanu kości i indywidualnych preferencji pacjenta stosujemy różne rodzaje implantów.  Po upływie okresu gojenia i łączenia wszczepu z kością określanego (od 3 do 6 miesięcy), implantolog odkrywa wierzch wszczepu, aby zamocować śrubę, która połączy implant z koroną. Na implantach osadzane są korony protetyczne ceramiczne, cyrkonowe lub metalowe licowane porcelaną.  Zabieg wszczepienia wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym, by pacjent czuł się komfortowo. 

Efekt końcowy w ogromnej mierze zależy od samego pacjenta, który powinien czynnie uczestniczyć w projektowaniu własnego „uśmiechu” przekazując lekarzowi swoje oczekiwania i uwagi a także, co szczególnie istotne przestrzegać zasad higieny i zgłaszać się na wizyty kontrolne.

Przeciwwskazania do wszczepiania implantów dentystycznych

Przeciwwskazania ogólne

✓ paradontoza i całkowity brak higieny jamy ustnej,

✓ choroby serca, niedawno przebyty zawał,

✓ radioterapia i chemioterapia,

✓ nowotwory,

✓ choroby psychiczne,

✓ ciąża,

✓ cukrzyca,

✓ choroby tarczycy,

✓ AIDS,

✓ zaburzenia krzepnięcia krwi,

✓ osteoporoza,

✓ radioterapia szyi lub twarzy,

✓ dzieci poniżej 18 roku życia - kość nie jest  wystarczająco rozwinięta

Przeciwwskazania miejscowe

✓ brak miejsca na umieszczenie korony między zębami,

✓ schorzenia i stany zapalne błon śluzowych,

✓ stan zapalny i znaczne ubytki próchnicowe w sąsiednich zębach,

✓ sąsiednie zęby są zbyt mocno przechylone,

✓ osteopetrosis i dysplazja włóknista.

Implanty w Krakowie wszczepiamy kompleksowo i bezpiecznie gwarantując komfort i profesjonalizm na każdym etapie zabiegu. Zapraszamy na bezpłatną konsultację do naszego centrum stomatologii estetycznej Estetica Beauty Dent przy ul. Wrocławskiej 80/54 i przy ul. Kurniki 4! Wszelkie informacje o terminach  i cenach zabiegów oraz przyjmujących stomatologach otrzymasz telefonicznie lub mailowo

'
(3.9/5), głosów: 16
Ocena strony: