Implanty Kraków

Implant - często mylnie rozumiany jako „sztuczny ząb” - jest w rzeczywistości „sztucznym korzeniem”. Jest częścią przyszłego zęba, która pełni rolę kotwicy mocującej kostne podłoże z koroną zęba. Umieszczany w trakcie zabiegu w kości szczęki lub żuchwy, wykonany jest z materiału w pełni akceptowanego przez organizm człowieka – tytanu, nie wywołującego reakcji obronnej.

Pozostałe części konstrukcji to widoczna od strony jamy ustnej korona protetyczna i tzw. łącznik wiążący oba te elementy w całość. Implant, łącznik i korony protetyczne razem tworzą dopiero odpowiedniego zęba własnego. Specjalizujemy się w kompleksowym wszczepianiu najwyższej jakości implantów zębowych, z powodzeniem leczymy nawet najtrudniejsze przypadki.

Implantologia jest jedną z dziedzin stomatologii estetycznej, dzięki której pacjenci odzyskują swój promienny uśmiech. U nas zajmie się Tobą profesjonalny zespół stomatologów. 

Przeczytaj na o koronach protetycznych na stronie - Stomatologia estetyczna

Wskazania do wszczepiania implantów zębowych

Implanty zębów są idealnym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z takimi dolegliwościami jak:

✓ brak pojedynczych zębów,

✓ rozległe braki zębowe w jamie ustnej,

✓ całkowite bezzębie – implanty zębowe dają możliwość zrezygnowania z protez,

✓ brak zawiązków zębów stałych,

✓ stabilizacja protez,

✓ nietolerowanie tradycyjnych protez.

Dynamicznie rozwijająca się dziedzina implantologii stwarza możliwości odbudowy utraconych zębów. To zabieg całkowicie bezpieczny, co potwierdzają liczne badania naukowe i wieloletnie obserwacje renomowanych ośrodków badawczych z całego świata. W naszej krakowskiej klinice Estetica Beauty Dent spełniamy najwyższe światowe standardy oraz zapewniamy 100% skuteczne i komfortowe leczenie implantologiczne. Do Państwa dyspozycji pozostają wybitni specjaliści w dziedzinie implantacji.

Dlaczego warto?

Klientom, którzy zgłoszą się do jednego z naszych krakowskich gabinetów zapewniamy wykonanie implantu, który spełni funkcjonalne i estetyczne wymagania pacjenta:

✓ przeprowadzamy wnikliwą diagnostykę,

✓ dobieramy sprawdzone techniki zabiegowe i procedury terapeutyczne o klarownie zdefiniowanych kryteriach i wytycznych,

✓ korzystamy tylko z implantów renomowanych firm posiadających własne laboratoria badawcze potwierdzające bezpieczeństwo stosowanych materiałów i służących nam w każdej chwili wsparciem technicznym i naukowym,

✓ sprawujemy opiekę nad naszymi pacjentami nie tylko przed i w trakcie leczenia, ale także po nim poprzez prowadzenie okresowych kontroli.

Diagnostyka

Pacjenci zgłaszający się do naszej kliniki celem wszczepienie implantu zęba, poddawani są szczegółowej diagnostyce. Na podstawie zdjęcia pantomograficznego, niekiedy także tomografii komputerowej i wywiadu z pacjentem lekarz określa najbardziej optymalną formę leczenia implantologicznego i przedstawia wstępne koszty i plan leczenia.

Przebieg leczenia implantologicznego

W przypadku zaniku kości, naszych pacjentów poddajemy regeneracji, która zapewnia wytworzenie pełnowartościowej tkanki kostnej umożliwiającej późniejsze wszczepienie implantu.

Zabieg polega na nawierceniu w kości otworów i wkręceniu w nie tytanowych śrub. Proces jest bezpieczny i bezbolesny, cały zabieg trwa od pół do dwóch godzin. Po upływie okresu wygajania (od 3 do 6 miesięcy), implantolog odkrywa wierzch wszczepu, aby zamocować śrubę, która połączy implant z koroną. Na implantach osadzane są korony protetyczne ceramiczne, cyrkonowe lub metalowe licowane porcelaną.  Zabieg wszczepienia wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym, by pacjent czuł się komfortowo. 

Efekt końcowy w ogromnej mierze zależy od samego pacjenta, który powinien czynnie uczestniczyć w projektowaniu własnego „uśmiechu” przekazując lekarzowi swoje oczekiwania i uwagi a także, co szczególnie istotne przestrzegać zasad higieny i zgłaszać się na wizyty kontrolne.

Przeciwwskazania do wszczepiania implantów dentystycznych

Przeciwwskazania ogólne

✓ paradontoza i całkowity brak higieny jamy ustnej

✓ radioterapia i chemioterapia,

✓ nowotwory,

✓ choroby psychiczne,

✓ ciąża,

✓ AIDS,

✓ zaburzenia krzepnięcia krwi,

✓ osteoporoza.

Przeciwwskazania miejscowe

✓ brak miejsca na umieszczenie korony między zębami,

✓ schorzenia i stany zapalne błon śluzowych,

✓ stan zapalny i znaczne ubytki próchnicowe w sąsiednich zębach,

✓ sąsiednie zęby są zbyt mocno przechylone,

✓ osteopetrosis i dysplazja włóknista.

Implanty w Krakowie wszczepiamy kompleksowo i bezpiecznie gwarantując komfort i profesjonalizm na każdym etapie zabiegu. Zapraszamy na bezpłatną konsultację do naszego centrum stomatologii estetycznej Estetica Beauty Dent przy ul. Wrocławskiej 80/54 i przy ul. Kurniki 4! Wszelkie informacje o terminach  i cenach zabiegów oraz przyjmujących stomatologach otrzymasz telefonicznie lub mailowo

'
(4.6/5), głosów: 7
Ocena strony: